Tipy pre vytvorenie vášho prvého online kurzu

Tipy pre vytvorenie vášho prvého online kurzu

S on-line kurzom môžete nielen prezentovať seba ako líder vo vašom odbore, ale tiež získavať pasívny príjem z vašich webových stránok. Tu je päť tipov, ako to urobiť:

kurz

Vyberte správny predmet
Výber predmetu pre váš online kurz nie je taký jednoduchý ako výber obľúbenej témy. To, čo naozaj potrebujete urobiť, aby ste si vybrali tému kurzu, je určiť, na aký problém sa vaši členovia cieľového publika pravidelne združujú na vašom blogu.
Napríklad, ak vás baví účtovníctvo, ale váš blog alebo webové stránky sú o marketingu sociálnych médií, bude kurz o účtovníctve pre vás úspešný? Pravdepodobne nie. Nie ste si istí, aký je najpodstatnejší problém pre vaše publikum? Pozrite sa na analýzu svojich webových stránok a zistite, aký by mal byť váš najobľúbenejší obsah. Vaše najobľúbenejšie príspevky označia, čo sa vaše publikum chce naučiť.

Nezačínajte „od nuly“
Po vybratí témy víťazného kurzu je čas začať s vytváraním obsahu. Ale nezačínajte od nuly! Ak ste vybrali správnu tému,  na svojom blogu by ste už mali mať relevantný obsah.
Samozrejme, váš kurz by nemal kopírovať obsah, ktorý vaše publikum získa na vašom blogu zadarmo, inak budete mať tonu nespokojných zákazníkov, ktorí chcú svoje peniaze vrátiť. Vezmite si svoj najobľúbenejší obsah a rozšírte ho, aby ste vytvorili hĺbkový a pútavý vzdelávací zážitok.

internet

Pridajte vizuálny a interaktívny obsah
Váš online kurz musí byť pútavý a ak žiadate ľudí, aby za to zaplatili, musí ponúknuť viac ako typické príspevky blogu. Preto je potrebný extra vizuálny a interaktívny obsah.
Zvážte pridanie interaktívnych kvízov, šablón, videonávodov alebo prezentácií na oživenie vášho online kurzu. Nielen, že vaši študenti budú ohromení tým, čo sa učia, budú sa baviť a budú sa o to starať ďalšie prvky, ktoré ste vytvorili.

Pre vás
Nepodceňujte sa sami: Máte viac než dosť vedomostí a zručností, aby ste naučili niekoho niečo cenné. Tak na čo čakáte?