Dovolenka na Slovensku? Jednoznačne áno!

Dovolenka na Slovensku? Jednoznačne áno!

Takmer každý si dovolenku predstavuje pri mori. Kto by odolal jeho šumeniu, exotike, pláži a dotyku slnka? Dá sa to však aj inak! Pokiaľ nie ste práve typ, ktorý si dovolenku bez mora nevie ani predstaviť, máte vyhraté. Slovensko ponúka množstvo nádherných prírodných úkazov a kultúrnych pamiatok, ktoré počas leta môžete navštíviť. Vezmite partiu ľudí a vyrazte k jazerám, či do hôr! Na internete nájdete širokú ponuku hotelov, kde sa môžete na pár dní ubytovať.

výlet

V horách sa nielenže nadýchate čerstvého vzduchu, ale načerpáte i nové sily prostredníctvom aktívneho pohybu. Skvelým výletom môže byť navštívenie malebnej dedinky Vlkolínec a následne výstup na vrch Sidorovo nachádzajúci sa vo Veľkej Fatre. Spojíte tak návštevu kultúrnej pamiatky zapísanej do Zoznamu svetového dedičstva UNESCO a príjemnú turistiku vhodnú i pre menej zdatných, či začínajúcich turistov.

Ak ste typ, ktorý počas dovolenky radšej oddychuje, skvelým nápadom môže byť wellness pobyt. Na výber ich máte niekoľko, stačí len pohľadať na internetových stránkach. Väčšinou ponúkajú dostupnosť bazénov, sáun, soľného sveta, masáži a podobne. Vezmite rodinu a priateľov a choďte si vychutnať uvoľňujúci a relaxačný pobyt napríklad vo Vysokých alebo Nízkych Tatrách.

cestování

V rôznych mestách na Slovensku nájdete krásne historické pamiatky. Prečo to nevyužiť a nespoznať nové kúty našej krajiny? Navštívte napríklad Bardejov, Starú Ľubovňu, Košice, Banskú Štiavnicu, Trnavu a iné a pokochajte sa nádhernými kostolíkmi, skanzenmi a hradmi. Objavujte nielen krásy prírody, ale i históriu, umenie a kultúru, naučte sa nové veci a strávte vašu dovolenku aktívne! Domov sa vrátite nielen oddýchnutý, ale i o niečo múdrejší, s novými poznatkami  a s pocitom, že ste opäť zažili niečo dosiaľ nepoznané. My sme jednoznačne za!
Ak sa aj predsa len rozhodnete pre dovolenku v zahraničí spoznávaním metropol či exotiky, nezabúdajte, že s dobrou náladou, úsmevom, v prítomnosti rodiny a priateľov bude vaša dovolenka nezabudnuteľná, očarujúca a naplní vás energiou a chuťou žiť!