Krása každého veku

Krása každého veku

Človek je tvor stále nespokojný, chceme mať čo nemáme, mladí chcú byť dospelí a ľudia v staršom veku by dali všetko za to, aby mohli omladnúť aspoň o pár rokov. V globále sme stále nespokojní a túžime vždy po inom. Ale je to úplne zbytočné, pretože čas nevieme zastaviť, ale radšej by sme mali intenzívne prežívať súčasnosť so všetkým, čo nám ponúka.

klobouk

Nad tým, čo je to vlastne krása, sa zamýšľame už oddávna, no nakoniec prichádzame na to, že nejde len o fyzické dispozície, ale o človeka so všetkými jeho vlastnosťami.

  • Dvadsaťročná krása

V tomto veku život začína byť skutočný. Mladý človek práve skončí strednú školu, cíti sa ako dospelý a nadobúda pocit, že už môže aj to, o čom doteraz len sníval. Neobmedzuje ho takmer žiadny zákaz s kým a kam chodí, ak k tomu ešte študuje na vysokej škole, tak je tých možností oveľa viac. Sú vlastne ešte študenti, ale už dospelí, a tak si toto obdobie života užívajú ako sa len dá.

  • Zrelí v tridsiatke

Na prahu tridsiatky si mladí ľudia uvedomujú, že už prekročili ozajstný prah dospelosti, a tak je načase začať sa podľa toho aj správať. Mnoho ľudí sa zhodne na tom, že 30-tka je najlepší vek, práve teraz si mnohí zakladajú rodiny a uzatvárajú manželstvá, keď dospejú k názoru, že súčasný partner by mohol byť tým pravým na celý život. Toto je fáza, kedy už majú stanovené jasné priority, čo chcú a čo nie, zvyčajne sú v stabilnej fáze čo sa týka financií a práce, a tak si užívajú.

  • Pohodová štyridsiatka

Pesimisti by povedali, že v štyridsiatke už toho máme viac za sebou ako pred sebou, ale najhoršie je, ak začneme padať na duchu. Veď mnohí práve teraz prechádzajú druhou pubertou. Ak máte odrastené deti, je to ešte lepšie, môžete si užívať bez nich, prípadne sa pomaly pripravovať na príchod vnúčat. Po materiálnej stránke ste už zabezpečený, a tak máte viac času venovať sa sebe a svojim záľubám.

úsměv

Každé obdobie života má svoje čaro a vždy prináša nové výzvy a situácie, preto sa tešme zo života či máme 20 alebo 50 rokov.