Masívny nábytok a jeho nadčasové vlastnosti

Masívny nábytok a jeho nadčasové vlastnosti

Nábytok z dreveného materiálu, konkrétne masívny nábytok je krásnym a nestarnúcim prvkom našich domácností už skutočne dlhú dobu. Tento trend však rozhodne neupadá, skôr naopak. Stále si drží vysokú priečku záujmu mnohých súčasných a moderných domácností. Ponúka totiž originálne vlastnosti, vďaka ktorým je masívne prevedenie nábytku stále populárnou a trendovou voľbou, čo platí aj pre najbližšie roky,… jeho popularita je nesmrteľná.

nábytek z masivu

Ale predsa len sú tu určité rozdiely, nakoľko aj forma masívneho nábytku za tak dlhý čas určite prešla niekoľkými zmenami. Pre jeho dnešnú podobu sú však typické najmä vlastnosti ako funkčnosť, odvzdušnenosť, praktická stránka a minimalistický dizajn.

Drevo tak aj napriek svojej pomerne dlhej histórii aj naďalej zodpovedá moderným požiadavkám a dokonca ponúka z praktickej i vizuálnej stránky nadčasové prevedenie, ktoré má potenciál zostať trendom na dlhší čas, rozhodne nevravíme len o chvíľkovom „výstrelku“ a dočasnej móde. Tieto pojmy tak v našom prípade riešiť nemusíme, ale môžeme sa zamerať skôr na podstatnejšie vlastnosti, akými sú napríklad pevnosť tohto materiálu a jeho dlhá životnosť.

  • Z viacerých smerov tak ide stále o jeden z tých nadradenejších materiálov, najmä ak ho porovnáme napríklad s plastovým nábytkom.
  • Masív má kvalitatívne, dizajnovo, ale aj funkčne navrch i v našom storočí, vlastnosti dreva sa prakticky nemenia a výroba v podobe masívneho nábytku pokrokuje k lepšiemu.
  • Jedinou nevýhodou je snáď vyššia cena, ale na druhej strane vravíme o dlhodobej investícii do kvalitatívnej stránky ako aj do nestarnúceho trendu pre náš interiér.

starožitnost
Vizuálna ako aj estetická forma masívneho nábytku má takisto schopnosť istým spôsobom zútulniť a viditeľne skrášliť takisto okolitý priestor, v ktorom bude umiestnený. Dokonale sa prispôsobí a danej miestnosti dopraje dávku luxusu.