Vypadávanie vlasov

Vypadávanie vlasov

Vlasy sú korunou krásy, no nie každý má to šťastie, aby mal bohatú, krásnu a lesklú hrivu ako z módneho časopisu. Niekoho trápi nadmerné vypadávanie vlasov, rýchlo sa mastiace vlasy, príliš riedke vlasy  a podobné problémy, ktorých je neúrekom. No, na každý problém existuje riešenie. Ideme sa trochu pozrieť na extrémne vypadávanie vlasov v prípadoch, že sa vám začínajú tvoriť lysiny alebo sa toho bojíte. Skúste poprosiť niekoho, aby sa vám pozrel do vlasov, keď máte podozrenie na dosť vypadané vlasy. Nebojte sa, všetko sa dá riešiť.
Keď už zistíte, že máte dosť vypadané vlasy (s lysinami alebo bez):

kráska

  1. Ako prvé by ste mali zájsť za svojím obvodným lekárom alebo kožným lekárom, ak k nemu chodievate.

Ten vám spraví odber krvi. Podľa výsledkov tohto odberu lekár zistí, či máte dosť vitamínov, zinku, železa, a či vám dobre pracuje štítna žľaza. Tieto informácie sú dosť podstatné, aby vám nepredpisoval zbytočne niečo, čo nepotrebujete. Veľa pacientok potrebuje individuálnu liečbu, preto nefunguje každej to isté. Nestačí, aby bola u doktorky vaša kamarátka a povedala vám, čo zabralo jej. Zbehnite k nemu sama, pretože vy môžete mať nedostatok niečoho úplne iného.
Lekár vám potom väčšinou predpíše zinok, železo alebo vraj je veľmi účinná terapia dusíkom. Nemusíte sa báť, nebolí to ako pri vypaľovaní kurích ôk alebo bradavíc. Na hlave by to malo byť bezbolestné, trochu chladivé, ale vcelku príjemné ako nejaká masáž. Jediné negatívum je, že si potom treba chrániť pokožku hlavy pred mrazom a chladom. Ale to pár hodín po tomto výkone určite zvládnete. Preto by sa táto kúra mala absolvovať v lete.

profil

Ďalší bod? Netreba!
Viac bodov a tipov k tomuto nemám. Pretože mnoho žien najprv siahne po rôznej kozmetike alebo vitamínoch bez toho, aby vedeli, čo je problémom ich vypadávania vlasov. Potom sú to zbytočne vyhodené peniaze, pretože je to 50  na 50. Možno sa trafia a možno nie. Nikdy nevedia, a aj napriek tomu vyhadzujú peniaze, kdežto keby zašli k lekárovi, tak by mali overené informácie a aj lacnejšie vitamíny, lieky alebo kúry. Veľa žien sa ostýcha, ale tento problém naozaj nie je zriedkavý a pomaly sa vyskytuje u každej ženy v rôznom veku. Určite nebudete ani prvá, ani posledná a nikto sa vám za to nebude vysmievať. Ale každopádne, je to len na vás, ako sa rozhodnete.