Kto je Marián Kočner?

Kto je Marián Kočner?

Podnikateľ nebol verejnosti príliš známy do vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej. Až potom sa ľudia rozpamätávali, kde všade o ňom počuli. Ku koncu deväťdesiatych rokov sa objavoval v relácii Smotánka a mnohý ho označovali za vymetača osláv. Kto to vlastne je? Podnikateľ a pre mnohých spojovacie želiezko medzi mnohými vplyvnými ľuďmi.

peníze

Medzi jeho prvé kauzy patrí Technopol, kedy v poslednej dekáde minulého tisícročia získal vyše viac ako 600 tisíc amerických dolárov. Na tú dobu to boli nepredstaviteľné peniaze. Keby nebolo prezidenta Michala Kováča a jeho milosti, bol by si posedel nejaký ten čas za mrežami. Nakoniec sa mu ale podarilo vyhnúť sa spravodlivosti.

Kočner sa spájal aj s mnohými inými škandálmi, ktoré boli protiprávneho pôvodu. Mal pomáhať únoscom syna prezidenta Kováča a to finančne. Samozrejme, že to neboli malé peniaze a nakoniec to niekto prezradil. Neskôr sa v roku 1998 dostavil do televízie Markíza, kde obviňoval Pavla Ruska a žiadal vyplatenie zmenky. Dokonca sa uchádzal o post primátora hlavného mesta slovenskej republiky, no neúspešne.

Škandály

Obchodník začal svoju kariéru vlastným rozumom a mnohý ho pokladali za priekopníka. Už len preto, že začal obchodovať s počítačmi ešte v čase, kedy neboli také dostupné. Svoju kariéru však začal spájať aj s rôznymi pochybnými osobami. Tie boli neraz z podsvetia a mali na účte pochybné činnosti.
Do basy sa dostal práve vďaka zmenkám od Markízy a obvinenie za obvinením sa na neho začali sypať. Či už pre pochybné prevody alebo iné kauzy. Poslednou kvapkou bolo vyhrážanie sa novinárovi, ktorý sa po čase stal obeťou vraždy na objednávku.

pytel

Nedá sa predpokladať, čo sa stane s majetkom, ktorý za život nadobudol, no prokuratúra neraz uvažovala o jeho zhabaní. Tomu sa podnikateľ snažil predísť prepísaním svojho majetku. Nateraz má však zaistenú svoju luxusnú vilu, pozemky a iné nehnuteľnosti.