Chcete si kúpiť investičné zlato?

Chcete si kúpiť investičné zlato?

V prípade, že sa rozhodnete kúpiť investičné zlato a investovať tak do predmetu s cennou a stabilnou hodnotou, môžete si premyslieť niekoľko možností. Konkrétne z hľadiska toho, koľko zlata a v akých kusoch nakúpite, respektíve v akých finančných čiastkach do tejto komodity investujete.
Výhodná je možnosť spraviť jednorazovú objednávku vo väčšom množstve, resp. kúpiť zliatok vyššej hmotnosti a za viac peňazí, avšak samozrejme v prípade, ak vám to umožňuje stanovený rozpočet. A povedzme si úprimne, že väčšina slovenských zákazníkov to robí trochu inak. Ako konkrétne?

placka na notách

  • Princíp takejto investície chápu ako pravidelnú a je to celkom logické. Uskutočňujú nákupy po malých, resp. menších častiach, ale zostávajú pravidelnými zákazníkmi. Veď zliatky švajčiarskych rafinérií Argor Heraeus kúpite už od 1 gramu za cca 70 eur. Podobné je to aj so zlatými zliatkami P.A.M.P.

Bolo by však namieste spomenúť, aké konkrétne podoby má fyzické vlastnenie zlata.
Tehly alebo tehličky môžu mať rôznu podobu v závislosti od hmotnosti. Logicky viac gramov konkrétneho kusu má vyššiu kúpnu cenu. A ako už bolo spomenuté, kúpiť môžete už kus od jedného gramu za skutočne prístupnú cenu. Investičná výhoda tehličiek spočíva v tom, že sa s nimi nespája pridaná zberateľská hodnota tak, ako v prípade mincí.

placky na podlaze

Je známe, že mince vydáva centrálna banka. Pokiaľ má niekto týmto prostredníctvom záujem o kúpu zberateľskýmchmincí, nie je to jednoduché. NBS totiž dokáže predávať svoje mince výhradne len špecifickým dodávateľom, ktorí sú zaevidovaní na jej stránkach. Investičné mince neprodukuje ani Mincovna Kremnica.
Pokiaľ ako bežný slovenský záujemca máte záujem o kúpu investičného zlata, musíte sa obrátiť na špecializovanú predajňu, Mincovňu v Bratislave na Dunajskej ulici 68. V ponuke nájdete obľúbené zliatky švajčiarskych rafinérií či napríklad mince z rakúskej centrálnej banky.