Inteligentné hodinky alebo inteligentný náramok? Čo sa skôr oplatí zaobstarať na meranie pohybovej aktivity?

Inteligentné hodinky alebo inteligentný náramok? Čo sa skôr oplatí zaobstarať na meranie pohybovej aktivity?

Medzi moderné doplnky, ktoré pomáhajú so sledovaním dennej pohybovej aktivity patria najmä inteligentné hodinky a inteligentné fitness náramky. Mnoho ľudí si tieto dve zariadenia často mýli alebo ich považuje za jedno a to isté. Smart hodinky a náramky sa však od seba v určitých nie len dizajnových, ale i funkčných vlastnostiach odlišujú, pričom tieto rozdiely môžu byť práve rozhodujúcimi pri premýšľaní o tom, ktorý typ tohto elektronického zariadenia sa pre vás bude lepšie hodiť.

apple

Pre koho bude skôr vhodný fitness náramok a pre koho smart hodinky?

Za najvýraznejší rozdiel oproti smart hodinkám, ktorý je možné okamžite pozorovať pri prvom pohľade na inteligentné náramky, možno považovať ich oveľa menšiu veľkosť. Tento rozdiel sa dá všimnúť najmä na menšej veľkosti displeja, avšak väčšina náramkov sa vyznačuje taktiež aj užším remienkom a menšou hmotnosťou. Z tohto porovnania hneď vyplýva to, že náramok môže byť vhodnejším riešením vtedy, ak hľadáte malé a nenápadnejšie zariadenie s drobnejším displejom. Naopak v prípade záujmu o väčší displej vám budú pravdepodobne hodinky vyhovovať viac.

Ďalším významným rozdielom pri porovnávaní týchto dvoch zariadení je cena, ktorá je pri náramkoch podstatne nižšia, avšak záleží to aj podľa konkrétneho modelu, značky a ich špeciálnych funkcií. Od nízkej ceny sa však odvíja taktiež aj už spomínaný malý displej a častokrát iba jednoduché alebo základné funkcie, ktoré fitness náramky ponúkajú, ako napríklad meranie prejdenej vzdialenosti, počtu krokov či srdcového tepu. Inteligentné hodinky sa síce pohybujú v drahších cenových kategóriách, ale čo sa týka funkcií, ich možnosti sú v tomto ohľade oveľa rozšírenejšie. Hodinky navyše umožňujú sťahovať rôzne dodatočné aplikácie a ponúkajú hneď niekoľko doplnkových funkcií, ktoré pri základných náramkoch nenájdete. Navyše nie každý náramok sa dá prepojiť s vaším mobilným telefónom, čo pri hodinkách opäť prináša výhodu vo forme prijímania telefonátov či pri lepších modeloch aj možnosť odpovedania na SMS správy a platenia prostredníctvom nich.

zlaté hodinky

Pri výbere však samozrejme záleží na preferenciách a potrebách konkrétneho človeka, pretože kým niekomu, kto nie je až takým veľkým športovým nadšencom môžu vyhovovať ľahké a nenápadnejšie fitness náramky, iný skôr vyžaduje špeciálne športové aplikácie a doplnkové vlastnosti hodiniek.