Ako si nájsť svoje hobby?

Ako si nájsť svoje hobby?

Čo robíš najradšej?

Najťažšia otázka je tá prvá. Ako a kde začať? Možno ešte nevieš čo má byť tvoje hobby alebo nevieš kde ho hľadať. Podstatou však je chcieť sa niečomu venovať. Chcenie nám dáva silu nájsť si to správne hobby medzi toľkým množstvom možností. Dobrá pomôcka je zamyslieť sa nad tým, čo nás bavilo ako deti. Prípadne, pri akej aktivite sa cítime dobre a s úsmevom ju vždy radi vykonáme. Ak človek pri tejto otázke nájde to pravé, nie je na čo čakať. Stačí hneď začať.
 longboard.jpg

Viac ako päť hobby je veľa

Všetkého veľa škodí. Platí to pri všetkých veciach aké si vieme predstaviť. Veľa ľudom sa stáva, že si nájdu veľké množstvo aktivít, ktoré následne nezvládajú korigovať. Pre tento problém je najlepšie stanoviť si zoznam alebo poradovník aktivít. Ďalej je dobré, zoradiť si svoje činnosti od najobľúbenejšej po tú poslednú. Tento zoznam by nemal prekročiť číslo 5. Väčšie množstvo dokáže rozrušiť naše myslenie a naše hobby tak strácajú svoj význam.
 

Hlavne treba vydržať

Častá zmena svojich aktivít nemusí byť vždy zlá. Pokiaľ si typ človeka, ktorý si rád hľadá to pravé vo svojom živote, je to nápomocné. Netreba však zabúdať, že pokiaľ s niečím skončíš, treba si túto činnosť vyradiť zo svojho zoznamu. Naopak, pokiaľ hovoríme o tom, že pri svojej činnosti vydržíš najviac hodinu, niečo nie je v poriadku. Tu treba opäť začať od samého začiatku a zrekapitulovať si svoje priority. Samozrejme je dôležité to, čo chceš a čo ťa robí šťastným.

rybolov.jpg

Môžeš byť najlepší

Medzi nami je veľké množstvo ľudí, ktorí radi súťažia a ukazujú, že to čo robia ich napĺňa. Ak si už našiel svoje hobby a pevne si presvedčený o tom, že to čo robíš je balzam na tvoju dušu, ukáž to svetu. Existuje množstvo súťaží, výstav či stretávok ľudí, ktorí obľubujú rovnaké hobby. Zapoj svoje sily a nájdi si vo svete možností miesto, kde práve ty vynikneš.