Nakŕmte svoje kŕčové žily

Nakŕmte svoje kŕčové žily

Keď sa detí v materskej škole opýtate na to, čo je zdravé, drvivá väčšina z nich jednoznačne povie slovo „zelenina“. Zeleninu takto vnímame asi všetci a áno, je to samozrejme pravda. Môže vám dokonca a pomôcť aj pri liečbe kŕčových žíl na nohách Venasum.
Na to však musíte konzumovať naozaj zdravú zeleninu. Preto zabudnite na nákup dovážaného tovaru za pár centov v nákupných centrách. Verte, že ani BIO tovar za trojnásobnú cenu nie sú výhrou. V týchto potravinách nenájdete ani jeden vitamín či minerál. Za zdravú zeleninu môžeme označiť tú, ktorá bola dopestovaná prirodzene, teda na slnku a bez hektolitrov chemických postrekov a hnojív. Ak teda chcete aby potraviny pomohli vašim nohám a zlepšili liečbu kŕčových žíl, musíte si nájsť dobrý zdroj.
Červené paradajky na drevenom stole

3 druhy zeleniny, ktoré pomôžu vašim kŕčovým žilám

  1. Paradajky

Paradajky sú výborným zdrojom vitamínu C. Ten je dobrý pre vaše telo, no kŕčové žily s ním nemajú až tak veľa spoločného. Omnoho dôležitejší je vitamín A, ktorý však z paradajok dostanete len vtedy, ak ich povaríte.

  1. Červená repa

Táto zelenina obsahuje mnoho vitamínov. Dôležitejší je však jej vplyv na kvalitu krvi. Červená repa vyslovene lieči krv, takže i priamo vaše poškodené cievy na nohách. Na rozdiel od paradajok, by ste repu mali jesť v surovom stave. Pokiaľ vám takto nechutí, pokojne ju uvarte. Vašim žilám pomôže aj takto, no o čosi menej.Červená repa nakrájaná na kolieska

  1. Cibuľa a všetko príbuzné

Blízkymi príbuznými klasickej cibule je cesnak, pažítka, pór a taktiež medvedí cesnak. Všetky tieto druhy zeleniny majú v prvom rade silné protizápalové účinky. Preto dokážu predchádzať vzniku komplikácií pri kŕčových žilách. Hovoríme najmä o ich zápale. Nezabúdajte, že najsilnejšie účinky má táto zelenina, v tepelne http://www.hotjet.cz/cs/o-tepelnych-cerpadlech/ neupravenom stave. Cibuľu, pór a pažítku si preto pridávajte surovú do nátierok. Obyčajným cesnakom dochucujte jedlo až potom, ako ho odstavíte zo sporáku a z medvedieho cesnaku si pripravte chutné pesto.