Základné pravidlá pri kúpe a používaní klimatizácie

Základné pravidlá pri kúpe a používaní klimatizácie

  1. Siahnite po kvalitnom výrobku

Pri kúpe klimatizácie sa naozaj neoplatí šetriť. Kvalitné výrobky sa pohybujú v cenovom rozmedzí od dvesto eur (väčšinou ide o akciu) do tisícky. Je pravda, že ide o podstatnú investíciu, kúpu kvalitného výrobku, si však ušetríte starosti v budúcnosti. Najme v supermarketoch môžete často natrafiť na mini klimatizácie za dvadsať eur. takýto prístroj vám možno poslúži jednu sezónu, nemôžete však očakávať zázraky. Výkon takto lacnej klimatizácie postačí na ochladenie pár metrov štvorcových. Zárukou kvality je certifikát, ktorý majú len originálne kúsky u autorizovaných predajcov. Zodpovedného predávajúceho spoznáte aj podľa toho, že v cene prístroja dostanete jeho inštaláciu profesionálom a niekoľkoročný servis. Tieto veci sú veľmi podstatné. Ak by ste si ich totiž museli zabezpečiť sami, minuli by ste ďalšie, nemalé financie.

led
 

  1. Základom je filter

Kvalitný filter vám zabezpečí, že bude klimatizácia fungovať správne. Lacnejšie klimatizácie majú i nekvalitné filtre. Do domácnosti sa vám tak dostávajú všetky možné alergény a nečistoty z vonkajšieho ovzdušia. Medzi ne patrí i prach. Takže ak budete používať zlý filter, môžete sa pripraviť na každodenné utieranie poličiek i podlahy. Filter je taktiež potrebné pravidelne čistiť a kontrolovať. Aj malá trhlinka, môže znížiť kvalitu celej klimatizácie.
 

  1. Nepreháňajte to s chladom

Najme počas extrémnych horúčav, nás klimatizácia láka k tomu, aby sme svoj byt ochladili na maximum. To je však veľká chyba. ide o najrýchlejšiu cestu k prechladnutiu. Z priestoru, kde budete mať príjemných osemnásť stupňov, zrazu vyjdete na slnko, kde bude i cez štyridsiatku. Nemusíme zdôrazňovať, aký vplyv, majú takéto teplotné výkyvy  na náš organizmus. Maximálny rozdiel medzi vonkajšou a vnútornou teplotou, by nemal prekročiť päť stupňov.
 

  1. Umiestnite ju správne

Klimatizácia by nám nemala nikdy fúkať priamo do tváre. Spálňa taktiež nie je vhodnou miestnosťou. Dobrá je napríklad chodba, alebo kuchyňa.
 
horko

  1. Nezabudnite na vetranie

klimatizácia nie je náhradou čerstvého vzduchu. Ak ju teda používate, nezabúdajte na pravidelné vetranie. To by malo byť rovnaké, ako v prípade domácností bez klímy. Ak patríte k alergikom, alebo máte ochorenie dýchacích ciest, na tento výdobytok modernej doby, radšej zabudnite.