Zabudnite na dojem. Zdravie je dôležitejšie

Zabudnite na dojem. Zdravie je dôležitejšie

Na našich slovenských cestách sa môžete neraz stretnúť s takouto situáciou :

Na motocykli, idúcom rýchlosťou svetla, sedí chlap oblečený v koženej kombinéze, na chrbte má korytnačku, na nohách kvalitné jazdecké topánky a hlavu chránenú tou najlepšou prilbou z polykarbonátu. Za ním sedí slečna v rifliach s odhalenými krížmi, tielkom nad pupok, na nohách má štýlové tenisky z látky, tvár odhalené (veď si s tým mejkapom dala poriadnu robotu, tak nech ho všetci vidia) a vlasy jej voľne vejú vo vetre.

Milí spolujazdci na motocykloch. Možno vám to ešte nedošlo, ale v prípade havárie, vám hrozí rovnaké nebezpečenstvo ako vodičovi. Dokonca nemusí dôjsť ani ku kolízii. Stačí ak sa od asfaltu odbije kamienok, ktorý čírou náhodou trafí vaše oko. Preto by ste mali byť vybavení rovnako dobre ako ten, ktorý motocykel riadi.

Žena v slnečných okuliaroch opretá o motorku.jpg

Výbava pre spolujazdca je rovnako dôležitá

Ako spolujazdec na motorke potrebujete rovnako dobrú výbavu ako samotný vodič. Nesmiete zabudnúť na dokonalé chránenie vášho tela a hlavne chrbtice. Ideálnou voľbou je kožená a dostatočne pevná kombinéza. Na chrbát by ste si mali vždy nasadiť takzvanú korytnačku, teda chránič chrbtice. Alfou a omegou je kvalitná prilba na motorku, najlepšie s chráničom tváre. Ak budete mať kúsok bez plexiskla, nezabudnite aspoň na okuliare, ktoré ochránia vaše oči a zrak. Určite zabudnite na tenisky. Na nohách by ste mali mať pevné topánky určené na jazdu na motocykli. Sú vyrobené z pevného materiálu a väčšinou siahajú až nad členok.

Žena v bielom tričku sedí na motorke.jpg

Zabudnite na dojem

Tieto riadky sú smerované najmä k dámam, ktoré chcú aj na motorke vyzerať dobre. Slečny, ženy, partnerky a manželky. Zamyslite sa nad tým, či vám stojí za to urobiť dojem na okoloidúcich. Najmä ak si vezmete do úvahy, že vás to môže stáť vaše zdravie a v tom najhoršom prípade i život. ak si nedáte povedať ani za svet, určite si chráňte aspoň svoju hlavu. Tú máte len jednu a bez nej to ide naozaj ťažko.