Vyberáme matrac pre tých najmenších

Vyberáme matrac pre tých najmenších

  1. Nekupujte mäkký matrac

Príliš mäkký matrac nie je vhodný v žiadnom období nášho života a v útlom detstve už vôbec nie. Nedokáže dostatočne podpierať našu chrbticu a taktiež zapríčiňuje to, že sa naše telo počas spánku, nachádza v neprirodzenej polohe, pri malých deťoch spôsobuje takýto podklad vážne poruchy vo vývoji celého pohybového aparátu.

Dieťa spiace na bielom matraci.jpg

  1. Nižší matrac je praktickou voľbou

Pri kúpe si všímajte aj výšku matraca. Detské matrace segum.sk by mali myť spravidla minimálne päť, no maximálne desať centimetrovú hrúbku. Pri nižších kúskoch môže byť spánok nepohodlný. Naopak pri tých vyšších budete zápasiť s ich čistením, prevracaním a umiestňovaním do postieľky.

  1. Hygienické prostredie je pri deťoch alfou a omegou

V období, kedy sa rozhodnete definitívne rozlúčiť s plienkami, určite oceníte matrac, ktorý nebude problém vyčistiť. Hovoríme najmä o snímateľnom poťahu, ktorý môžete bez problémov vyprať.
O hygienickej stránke rozhoduje aj materiál, z ktorého je matrac vyrobený. V tomto smere vám najlepšie poslúžia pružinové a taštičkové matrace alebo tie z pamäťovej peny.

  1. Penové, pružinové alebo kokosové?

Vnútro matracu je ďalším rozhodujúcim faktorom. Určite sa vyhnite tým, ktoré sú vyrobené z kokosového vlákna. Pre dospelých je tento materiál vhodný, čo však neplatí pre deti. Z kokosovej dosky sa totiž môžu uvoľňovať drobné kúsky, ktoré dieťa následne vdýchne. Ako sme spomenuli už vyššie, vhodné sú najmä matrace z pamäťovej peny alebo tie pružinové.

Dieťa zabalené v modrej deke, ležiace v detskej postieľke.jpg

  1. Prírodné materiály a žiadna chémia´

Je snáď viac než jasné, že bezpečnosť by mala byť pri deťoch na prvom mieste, čo platí aj pri ich postieľke. Preto nikdy nekupujte lacné kúsky, na ktorých výrobu bolo použité napríklad lepidlo alebo iné chemické látky. Istotou je nákup tovaru od predajcov, ktorý vám vedia predložiť oficiálny certifikát.