Správny postup líčenia ovplyvňuje jeho celkový výsledok

Správny postup líčenia ovplyvňuje jeho celkový výsledok

Pre väčšinu žien je už dnes každodenné líčenie úplnou samozrejmosťou, takže rovnako ako žena nevychádza z domu bez oblečenia, nevychádza ani bez patričného mejkapu. No podobne ako rôzne outfity má aj líčenie mnoho podôb a jeho výsledná podoba závisí u každej ženy od mnohých faktorov. Na vhodné líčenie žien má vplyv napríklad typ ich pleti alebo spoločenská príležitosť, na ktorej sa chcú ukázať, takže niekedy nájsť ten správny mejkap nie je práve jednoduché. No ako cvik robí majstra, tak aj žena vyzbrojená základmi líčenia, vhodnou dekoratívnou kozmetikou a každodennou praxou sa stáva často profesionálnym vizážistom. Alebo sa snaží týmto profesionálom aspoň trošku priblížiť.

Mnoho žien zabúda na skutočnosť, že aj keď vhodné líčenie dokáže niekedy zázraky, dôležitá je aj každodenná starostlivosť o pleť a používanie kvalitnej kozmetiky. A k základným pravidlám líčenia patrí aj skutočnosť, že aby váš mejkap pôsobil naozaj čo najlepšie, nanášajte ho vždy na odmastenú a hydratovanú pokožku. Podcenenie tejto skutočnosti často vedie k nedokonalým konečným výsledkom pri líčení aj pri použití tej najkvalitnejšej dekoratívnej kozmetiky https://cosibella.sk/sk/producers/maybelline-1644996889.

úprava obočí

Takže líčenie začíname vždy vyčistením pleti a dokonalou hydratáciou, na čo používame tenkú vrstvu hydratačného krému. Po pár minútach, počas ktorých hydratačný krém dokonale splynie s pokožkou, nanášame na takto pripravenú pleť podkladovú bázu, ktorá zabezpečí trvácnejší účinok líčenia. V ponuke sú napríklad rozjasňujúce, zmatňujúce, vyhladzujúce alebo anti-age bázy, výber ktorých závisí od vašich preferencií a požadovaného výsledku líčenia. N prekrytie väčších nedostatkov pleti je možné použiť korektor, ktorého odtieň má byť o jeden stupeň bledší ako je vaša pleť.

Po takejto dokonalej príprave už nasleduje samotný mejkap, kedy je pre celkové líčenie veľmi dôležité, aký zvolíte jeho odtieň. Vhodné je väčšinou zvoliť jemný mejkap, ktorý svojim odtieňom dokáže zjednotiť tón celej pleti. Mnohé ženy niekedy zabúdajú, že výber toho pre nich správneho mejkapu závisí od ich veku a typu pleti. Základné pravidlo pri výbere mejkapu hovorí, že čím je žena mladšia, tým potrebuje nižšie krycie schopnosti a ľahšiu konzistenciu. No veľmi dôležité je prihliadať aj na typ vašej pleti, od ktorého závisí aj výber mejkapu. Suchá pleť si vyžaduje krémový mejkap, pre mastnú pleť je vhodnejší púdrový mejkap, no a ženy so zmiešanou pleťou by mali používať tekutý púdrový mejkap. Takže pri rozhodovaní nad správnym výberom dekoratívnej kozmetiky je potrebné poznať typ svojej pleti, od čoho sa odvíja výber toho najvhodnejšieho mejkapu.

obočí

Po aplikovaní vhodného mejkapu nasleduje kontúrovanie pleti, cieľom ktorého je pomocou kontúrovacích paliet dosiahnuť symetrické črty tváre. Takže z bacuľatej tváre je možné takto vytvoriť štíhlu tvár, alebo si vhodným kontúrovaním môžete zúžiť alebo predĺžiť nos, zúžiť čelo alebo zvýrazniť lícne kosti.

Na konci líčenia sa dostanete k úprave veľmi dôležitých častí vašej tváre ako sú oči, obočie a pery. Obočie má dôležité miesto pri líčení, pretože výrazne dotvára celkový dokonalý výzor tváre. Použitím vhodných produktov https://cosibella.sk/sk/menu/licenie/oci-a-obocie/pomady-na-obocie-1342 môže byť úprava obočia veľmi jednoduchá a nie príliš časovo náročná, čo privíta určite každá žena pri rannom líčení pred cestou do práce. Ak nechcete nič pokaziť, voľte vždy odtieň ceruzky alebo tieňa, ktorý sa čo najviac približuje k prirodzenej farbe vášho obočia. Ako prvé potom naneste tesne pod obočie jemnú vodiacu čiaru, ktorá určí tvar výsledného obočia. Následne vykresľujeme jednotlivé chĺpky obočia, ale začiatok obočia prejdeme svetlejším tieňom, aby výsledné obočie pôsobilo viac prirodzene. K dokonalejšiemu vzhľadu poslúži svetlý matný tieň, ktorý nanesieme čo najtesnejšie pod spodný a rovnako aj nad vrchný okraj obočia. Ak máte v úmysle vydržať s takto upraveným obočím čo najdlhšie počas celého dňa, skúste ho ešte prebehnúť jemným transparentným púdrom, ktorý vašu prácu dokonale zakonzervuje.

Na konci ešte potrebujete nalíčiť riasy, čo niektoré ženy často odfláknu a celá práca s líčením tak nie je úplne dokonalá. Ak použijete kvalitnú riasenku https://cosibella.sk/sk/menu/licenie/oci-a-obocie/riasenky-1330, zvládnete to nielen rýchlo ale aj odborne. Obľúbený a praktický je zužujúci tvar kefky, ktorá má husté štetiny. Takáto kefka riasy pekne zahustí, pozdvihne a oddelí, pričom sa k nim dostane po celej ich dĺžke. S kvalitnými riasenkami sa tak aj vy môžete priblížiť k výsledkom práce profesionálnych vizážistov, čo si určite všimne aj vaše okolie.