Spoločníci do každej situácie

Spoločníci do každej situácie

Psíkovia sú zvieratká, ktoré držia verne po našom boku či už v zlých, alebo dobrých životných obdobiach. Nikam neodchádzajú a netrpezlivo nás očakávajú každý jeden deň, kým sa vrátime z práce a keď nás konečne uvidia, každý okamih v našej prítomnosti je pre nich vzácny a krásny, pretože je to všetko, čo vo svojom živote majú.

pes v dece

Či už sa cítime osamelý, pretože žijeme sami, alebo sa stanú ďalším členom našej domácnosti pretože ich spoločnosť nekonečne milujeme, veľmi ľahko sa stanú našimi najlepšími priateľmi. Milujú hladkanie a maznanie a pozerajú sa vám do očí s nekonečnou pokorou a vernosťou. Musíme si uvedomiť, že nikoho iného nemajú a sme ich celý svet a podľa toho sa musíme aj správať. Vážia si všetok váš čas, čo im darujete a tento čas je ich jediným zmyslom života, dobre teda zvážte, koľko času svojmu domácemu zvieratku venujete, aby ste boli obaja dostatočne spokojní.

yorkshire

Keď sa začnete seriózne rozhodovať nad kúpou nového psa, musíte zvážiť dosť veľa aspektov. Každý psík je totiž iný, inak sa správa a v inom prostredí sa potrebuje pohybovať. Všeobecné pravidlo znie, že veľký psy by mali by vonku, malý vnútri a dlhosrstý sa hodia skôr von, zatiaľ čo krátkosrstý sa hodia viac do interiéru. Dôvod je ten, že krátkosrstým psíkom môže byť v zime vonku chladnoa tento fakt by ste nemali podceňovať.

dalmatin

Otázka sa nebude v tomto prípade týkať iba nás, ľudí.
Aj keď je to veľmi smutné a nespravodlivé, nebudú tu navždy, preto sa im treba venovať čo najviac, ako to je možné. Keď sa im venovať nebudete, nie len že to budete v budúcnosti veľmi ľutovať, ale váš psík môže zostať veľmi smutný a tiež aj agresívny. Potrebujú k životu ľudskú spoločnosť a najhoršie čo pre nich je, je tráviť všetok ten nekonečný voľný čas zavretý na dvore úplne sami. Vyžadujú tiež veľkú starostlivosť. Nedokážu sa totižto nakŕmiť, ani napiť sami, takže sú na ľuďoch úplne závislí.