Sklo je variabilný materiál, nebráňte sa použiť ho vo svojej domácnosti

Sklo je variabilný materiál, nebráňte sa použiť ho vo svojej domácnosti

To, že sklo sa nájde v každej domácnosti, niet pochýb. Okrem zasklenia okien má všestranné využitie, jedným z nich sú čoraz populárnejšie a obľúbenejšie zasklené dvere, no nie s otváravými krídlami, ale posuvné. Pri úpravách a rekonštrukciách bytov či projektovaní nových sa stále viac narába s návrhmi sklenených posuvných dverí. O tom, že sú originálne a netradičné, niet pochýb.

otvorené dvere

Rekonštrukcie či plánovanie nových bytov čoraz častejšie rátajú aj s použitím posuvných dverí, pretože šetria priestor, sú dizajnovo oveľa zaujímavejšie ako klasické otváravé a ak nechcete prísť o prirodzené svetlo v priestore, sklenené krídla dverí sú tou najlepšou voľbou. Dotvoria celý priestor, dodajú mu elegantný nádych a sú maximálne funkčné hneď vo dvoch rovinách: priestor predelia, a ak použijete číre sklo, tak ho aj presvetlia. Vyrábajú sa z bezpečnostného kaleného skla, takže sklenene posuvne dvere obavy o bezpečnosť zdravia vašej rodiny nie sú odôvodnené. Navyše, pri týchto dverných krídlach si dokonca môžete vybrať aj dizajn skla, ak predostriete svoj vlastný nápad, výrobca ho s profesionálnym grafikom upraví a podľa neho dvere aj vyrobí.

sklenené dver

Sklo, ktoré na krídla použijete, môže byť obyčajné číre, matné, pieskované alebo s grafickým polepom grafickej fólie vo vybraných vzoroch či tlačou priamo na sklo. Výber je len na zákazníkovi, na jeho vkuse a predstavách či možnosti zladenia s ostatnými časťami interiéru. Fantastická je možnosť vyhotoviť dvere podľa individuálnych návrhov, ak napríklad dáte voľnú ruku niektorému členovi rodiny, ktorý má talent a dokáže vytvoriť návrh, ktorý sa bude páčiť všetkým členom, budú tieto dvere jedinečným a ústredným bodom daného priestoru. Napríklad fantasticky oživia obývaciu izbu, ak potrebujete oddeliť jej časť, ale nie úplne uzatvoriť, tieto posuvné dvere sú jedinečnou voľbou.

Z technického materiálu, z ktorého sa doposiaľ vyrábali poháre či okná, je dnes možné vytvoriť mnoho iných vecí, ktoré potešia oko a urobia z vašej domácnosti útulné bývanie s nádychom originality a luxusu.