Moderná vstavaná skriňa – čo všetko je nutné zvážiť pri jej výbere?

Moderná vstavaná skriňa – čo všetko je nutné zvážiť pri jej výbere?

Dnes už nenájdete takmer žiadnu domácnosť bez vstavanej skrine. Stala sa praktickou i estetickou súčasťou každého moderného bytu či domu. Navyše je vstavaná skriňa navrhnutá presne do priestoru, ktorý potrebujete zaplniť úložným priestorom. S jeho nedostatkom totiž bojuje väčšina z nás. Príliš malý byt alebo príliš veľa vecí nás nútia zamýšľať sa nad tým, ako tento problém čo najefektívnejšie vyriešiť. Skriňa na mieru je presne tým, čo potrebujete. Tak sa poďme spoločne pozrieť, ako ju navrhnúť a na čo všetko by ste mali myslieť.

šatna

Umiestnenie a rozmery vstavanej skrine

Presne tieto dva parametre sú rozhodujúce. Tak si ich poďme rozobrať pekne do detailu. Kam takúto skriňu umiestniť? Je to veľmi jednoduché. Mala by byť umiestnená tam, kde je pre ňu dostatok priestoru. Najčastejšie nájdeme vstavané skrine v chodbe, spálni či detskej izbe. O niečo menej často ich nájdeme v obývacej izbe. Každý byt je dispozične iný a preto sa vždy rozhodujte podľa vlastných možností. Čo sa týka rozmerov skrine, tie tak trochu súvisia práve s priestorom, kde bude stáť. Ideálne však je navrhnúť ju od podlahy až po strop, pretože tak ušetríte za materiál, ktorý by bol inak potrebný na dokončenie vrchu skrine. Rovnako tak môžete urobiť aj v prípade bokov skrine. Aspoň jeden bok by sa mal opierať o stenu. Ideálnym riešením je však navrhnúť ju od steny ku stene.

košile

Interiér a farby

Dostávame sa k ďalším podstatným bodom pri navrhovaní vstavanej skrine. Čo sa týka interiéru skrine, ten by ste si mali dobre premyslieť. Zamyslite sa nad tým, čo budete do skrine ukladať. Ak chcete do nej prevažne ukladať oblečenie do komínov, zvoľte poličky. Ak radšej oblečenie vešiate, zvoľte dostatok priestoru aj na takúto možnosť. Interiér skrine je možné do detailu prispôsobiť svojim vlastným potrebám, tak to určite využite. Farba vstavanej skrine je takisto podstatným prvkom. Mala by ladiť s vašou domácnosťou a ostatným nábytkom. Niekto má radšej nenápadnejší dizajn, iný zase preferuje výrazné farby a chce, aby bola vstavaná skriňa dominantou priestoru. Túžite po kvalitnej a profesionálne zrealizovanej vstavanej skrini? V tom prípade kliknite na webovú stránku https://www.vstavaneskrine.com/.