Príde na psa mráz a daňová kontrola nie je iba strašenie malých detí

Príde na psa mráz a daňová kontrola nie je iba strašenie malých detí

Ak podnikáte, určite ste to zažili aj vy. Zrazu vám do firmy prišli „Muži v čiernom“ a z ničoho nič zahlásili to zlovestné. Sme z daňovej kontroly, účty na stôl vážený. A vy teraz neviete či sa jedná o vtip alebo ste skutočne v keli ak nemáte všetko ako má byť. Prípadov kedy prišli títo neznámi ľudia do firiem a po akejsi kontrole hrozili vysokými pokutami by sme vás mohli zahltiť až do ďalších Vianoc. Samy dobre viete že u nás sa všetko dá riešiť ak predložené dokumenty obsahujú lístoček naviac…Daňová kalkulačka.jpg
 
No, časy sa menia a preto aj u nás postupne sa začína do skutočnej praxe zavádzaťe-kasa a to zo sebou prináša nielen problémy ale aj nové triky. Už len to že sa spoliehať na to že vaši zamestnanci sú zdatný v moderných technológiách je dosť naivné. Väčšina ľudí a to najme v obchodoch zvládne tak akurát nainštalovať operačný systém a aj to je dnes iba klikanie a potvrdenie ďalšieho kroku. Preto je zrejmé že prípadný podvodníci budú zdatný v technológiách. Prinajmenšom ak sú viacerí tak minimálne jeden bude. A práve z tohto dôvodu by ste si mali dať pozor a dbať na tieto rady ako odhaliť prípadných podvodníkov.
 
Majte na pamäti že …
 
Vždy sa jednáo dvojicu ľudí, a tí sú povinný sa preukázať daným preukazom finančnej správy.
Z kontroly,je vždy vyhotovená zápisnica, tú podpisujú všetky zúčastnené strany.
Každá a to skutočne každá,  pokuta ktorá je vami uhrádzaná musí byť riadne zaúčtovaná a vy musíte o tom dostať riadne potvrdenie. Bez ohľadu na formu jej zaplatenia.
Potvrdenie musí byť riadne vystavení,čo znamená že musí obsahovať nielen to kto, kedy a kde ho vystavil ale ja variabilný symbol či úradná pečať. V opačnom prípade ide o jasný podvod.Rátanie účtov.jpg
 
 
Plné znenie je možné nájsť na stránkach finančnej správy. No ak sa ale pri kontrole budete držať zdravého sedliackeho rozumu a dotyčný vám jasne naznačí že vám v papieroch niečo chýba. Radšej sa ihneď obráťte na políciu. Pretože takýmto konaním sa môžete skôr vy dostať do problémov ako dotyčný. On to má už dávno premyslené, tak by bolo naivné si myslieť že nerátal aj takouto možnosťou.