Moderne vyriešený priestor v našej kúpeľni

Moderne vyriešený priestor v našej kúpeľni

Aj naše kúpeľne idú s módou a nasledujú určité trendy. Predsa je rozdiel vybaviť si tento priestor z minulého storočia, kedy bola v malej miestnosti natlačená vaňa s umývadlom a záchodom, pričom sme mali problém sa sem vôbec zmestiť a porovnať ho s moderným trendom, akým je walk- in sprchový kút.

Pustená sprcha

Toto nové riešenie zorganizovania priestoru v kúpeľni okrem funkčného vy itia prináša tiež dostatok miesta na relax a celkovú pohodu.Spravidla ide o väčší priestor, v ktorom sa nachádza tiež oddelený sprchovú kút, ktorý je však v tomto prípade bez dverí. Veľmi funkčne tu slúži sklenená sprchová zástena, ktorej umiestnenie si vyžaduje skutočne len minimum miesta a výsledkom je priestrannejší efekt, rovnako tak elegancia a moderný dizajn.

Tento princíp neocenia len tí, čo fandia štýlovým alternatívam, ale rovnako aj tí, čo majú pri sprchovaní radi voľnejší pohyb a o pocit väčšej slobody. V oboch smeroch ide o investíciu, ktorá tak prinesie niekoľko pozitívnych stránok.A tieto bude následne možné si vychutnávať pri každom sprchovaní, čo je zrejme každý deň, respektíve ráno aj večer. A určite tieto stránky oceníme tiež počas leta, kedy bude sprcha našim najprínosnejším kamarátom.

Žena pri sprche, biely župan

V takomto priestore, akým je walk-in sprchový kút sa môže nachádzať aj vanička, čo je však už individuálna záležitosť. Základom je sklenená stena, ktorá umožňuje praktický priechod k sprche bez toho, aby ste museli otvárať dvere. A ako už bolo zmienené, jej dizajn poskytne takisto viac miesta. Prístup je bezbariérový a takáto forma je zároveň príkladom moderne zhotovenej kúpeľne.

Ak sa na trendy miestností pozrieme zo všeobecného hľadiska, populárny je minimalizmus, respektíve priestranné izby, voľnosť a optický efekt, kedy miestnosti tvoria jeden funkčný celok.

  • A práve táto kombinácia sa dá dosiahnuť aj v našej kúpeľni.