Lacné za lacno

Lacné za lacno

Na začiatok si vysvetlíme pojmi fast a slow fashion. Fast fashion módou sú väčšinou posadnuté nákupné maniačky. Je to lacné, rýchlo dostupné a štýlové. Pravdou však je, že za takými značkami sa  skrýva pestovanie, spracovanie a samotné šitie oblečenia. Za ním väčšinou stoja ženy a deti, ktoré sú často nútené pracovať za minimálnu mzdu. K takýmto značkám sa radia značky ktoré bežne nájdeme v obchodoch, H&M, ZARA, Bershka, Pull&Bear, Terranova. Taktiež sú to aj svetové značky ako napríklad Michael Kors či Vistoria’s secret.  Naopak značky, ktoré sú menej známe (Nosene, Nehera, Diobo, ale aj mnoho ďalších) sú maximálne ekologické a za vznikom ich odevov sa neskrývajú zúbožené ruky nevinných žien a detí.

pletení
 
Nosene
V predajniach v Bratislave a Banskej Bystrici, ale taktiež aj na ich e-shope nájdete výberové nosené, ale čisté a voňavé oblečenie, ako aj aj upcyclované odevy. Prešitím košieľ, tričiek alebo sukní vzniká nové originálne oblečenie. Kúpou vecí tejto značky taktiež prispievate na organizácie pomáhajúcim týraným ženám. Čiže táto značka Vám prináša originálny kúsok, ktorým pomáhate.
 
Nehera
Založil ju talentovaný Jan Nehera už takmer pred jedným storočím. Kvalitné odevy sa šijú priamo na Slovensku, čo sa taktiež odráža na cene, no za to kúsok pri riadnej údržbe vydrží roky.
 
Diobo
Za značkou stoja kamarátky Dominika Naďová a slovenská snowboardistka Baša Števulová. Samé o značke tvrdia, že je veľmi hravá a farebná tak isto ako deti, pre ktoré sú produkty určené. Sú to zväčša veľmi milé čiapočky, no nájdete u nich taktiež svetríky pre vaše deti.
 
oblečení

Dr.Martens
Celé to vzniklo akosi náhodne pri zranení členka zakladateľa Klausa Maertensa. Na zafixovanie nohy potreboval pevnú obuv. Preto spolu s Dr. Herbertom založili značku do ktorej patria výlučne vojenské, ale veľmi štýlové topánky.
 
Natália Pažická vo svojom #everyindividualmatters prezradila ako to bohužiaľ v dnešnom módnom svete funguje.