Kvalitné škridle, ktoré pristanú vašej novej streche

Kvalitné škridle, ktoré pristanú vašej novej streche

Strecha domu je pri stavbe nového domu ťažkým orieškom. Nielenže vás a vašu rodinu chráni pred rôznymi nepriazňami počasia, ale musí byť tiež odolná a vydržať mnoho rokov. Výber strechy je preto potrebné konzultovať s odborníkmi. Môžete dať prednosť dlhoročnej tradícii v oblasti strešných krytín a zvoliť si tradičné pálené škridle, no okrem týchto je ponuka naozaj široká a vy si tak môžete vybrať z ďalších časom overených druhov strešných krytín. Aké škridle poznáme a čím sa od seba odlišujú? My vám s radosťou poradíme!

střecha

Pálené škridle – overená klasika

Nakoľko majú pálené strešné krytiny u nás i vo svete dlhú tradíciu, nemusíme ich nikomu predstavovať. Sú známe najmä svojou dlhou životnosťou, čiže aj kvalitou. Sú vyrábané vypaľovaní hliny, to znamená, že sú vyrobené z ekologického materiálu. Okrem životnosti a ekologickosti, je ich ďalšou výhodou tiež odolnosť. Pokiaľ svoju strechu postavíte z pálenej škridle, určite sa nemusíte obávať negatívneho vplyvu počasia na vašu strechu či dom. Pálené strešné krytiny spĺňajú všetky parametre pre ideálnu strechu.

Ako sú na tom betónové škridle?

Betónové škridle sú pre tradičné pálené veľkou konkurenciou. Sú vyrobené z betónu, čo znamená, že podobne ako pálené strešné krytiny, patria medzi stredne ťažké až ťažké strechy. Výhodou tohto typu škridiel je, že disponujú minimálnou nasiakavosťou vody. Pri výdatných dažďoch nemusíte mať žiadny strach, že by vám voda cez strechu pretiekla. Je možné ju kúpiť v rôznych farebných prevedeniach a výrobcovia väčšinou garantujú, že škridle si svoju farbu zachovajú a budú tak aj po mnohých rokoch pôsobiť ako nové. Betónové strešné krytiny sú podobne ako pálené škridle vhodné na všetky typy stavieb okrem tých menších, nakoľko škridle z betónu aj hliny sú ťažké.

břidlicová střecha

Okrem pálených či betónových strešných krytín si môžete vybrať aj plechové škridle, ktoré sú lacnejšie oproti ostatným. Je pravda, že ich životnosť ani odolnosť voči poveternostným vplyvom nie je taká vysoká, no napriek tomu je veľmi obľúbená. Je možné ju vyhotoviť v rôznych tvaroch a farebných odtieňoch a navyše patrí medzi ľahké strešné krytiny. To znamená, že plechové škridle až tak veľmi nezaťažujú samotný krov.

Staviate strechu? Nechajte si poradiť od profesionálov a vyberte si zo širokého sortimentu škridiel na stránke https://krytina.sk/.