Horské bicykle pre všetky kategórie cyklistov

Horské bicykle pre všetky kategórie cyklistov

Trávenie voľného času v prírode je pre mnohých ľudí v súčasnosti vari najčastejšou voľnočasovou aktivitou. Niektorí volia iba prechádzky po lese, iní majú potrebu sa aj dobre zapotiť po náročnom týždni v práci. Veľmi obľúbenou sa stala v posledných rokoch cyklistika, no na priaznivcov tohto športu čaká mnoho nástrah.

horská kola

Viacerí nadšenci cyklistiky majú obavy z nebezpečného jazdenia po cestných komunikáciách, kde jazdí stále viac automobilov, ktoré predstavujú veľké nebezpečenstvo pre amatérskych cyklistov. Naše cesty sú natoľko úzke, že jazda na bicykli je naozaj extrémne nebezpečná a pre mnohých sa takéto jazdenie skončilo tragicky. Preto mnohí preferujú cyklistiku po lesných cestách, kde je riziko stretu s rýchlo jazdiacimi vozidlami nulové.

Horská cyklistika si vyžaduje v prvom rade kvalitný horský bicykel, ktorý pre vás bude zárukou bezproblémovej a bezpečnej jazdy po horskom nespevnenom teréne. Výber horských bicyklov je dnes veľmi široký, takže pred jeho kúpou je vhodné sa poradiť s odborníkmi, ktorí vás nasmerujú na ten správny typ bicykla.

Správny výber závisí hlavne od vašej predstavy, na akom type ciest plánujete najazdiť plánované kilometre. Je totiž rozdiel či budete jazdiť na poľnej ceste kdesi za mestom alebo v náročnom horskom skalnatom teréne, ktorý je vhodný skôr pre profesionálnych bikerov. Možno bude pre vás vhodný celoodpružený bicykel, ktorý bude tlmiť všetky nárazy po nespevnených cestách, alebo si vyberiete bicykel určený na ľahšie terény, ktorý nemusí mať maximálne odpruženie.

kolo

Často po horskej cyklistike pokukujú aj amatérski jazdci, ktorých kondícia nie je práve na špičkovej úrovni. No aj oni by sa radi kochali jazdou na horskom bicykli počas dlhých cyklistických túr v krásnej prírode. No z vlastnej skúsenosti takýto cyklisti vedia, že už po prvom prudkom kopci sú so svojimi silami v koncoch, takže dlhé túry sú pre nich iba ťažko dostupné. No dnes sú práve pre túto skupinu ľudí vhodnou voľbou horské elektrobicykle, ktoré dostanú aj amatérskych jazdcov pohodlne do ťažšie dostupných terénov.