Dizajn kuchyne je nutné prispôsobiť vlastným požiadavkám a vtedy vytvoríme dokonalý priestor v domácnosti

Dizajn kuchyne je nutné prispôsobiť vlastným požiadavkám a vtedy vytvoríme dokonalý priestor v domácnosti

Každý z nás preferuje iný štýl a páči sa mu niečo iné. Niektoré prvky sa však môžu pokojne aj prelínať medzi týmito štýlmi, no iné dokážu z kuchyne vytvoriť absolútny originál. Všetko je o majiteľovi kuchyne a dnes máte k dispozícii nespočetne veľa možností aj v prípade, že chcete vytvoriť minimalisticky zariadený priestor alebo je vám bližšie skôr bohémske poňatie. Pokiaľ teda preferujete minimalistický dizajn kuchyne, tak toto miesto bude pôsobiť veľmi organizovane, všade budete mať dokonalý poriadok a všetko bude vyzerať jednoducho. Pozor, nehovoríme o nedostatočnej dávke kreativity alebo nízkej úrovni estetickosti. Pri takomto dizajne kuchyne by mala byť linka vybavená dostatočne veľkými úložnými priestormi a len máločo z vybavenia kuchyne bude viditeľné. Takmer všetko bude schované a už na prvý pohľad vás nebude nič vyrušovať. Dizajn kuchyne by mal taktiež zohľadňovať to, ktorá z rúk je vašou dominantnou.

moderní kuchyně

Dizajn kuchyne z minimalistického a bohémskeho poňatia

Minimalizmus sa pri dizajne kuchyne následne ukazuje aj v tom, že tento priestor bude veľmi premyslene rozdelený na jednotlivé zóny a všetko v ňom vám bude dávať istú logiku. Chaos tu teda v žiadnom prípade nenájdeme a práve to jej majitelia najviac potrebujú. Typickou črtou je taktiež výber správnych materiálov. Ak by sme sa pozreli napr. na dvierka skriniek, tak na nich pomerne často nie sú úchyty a povrch je vo väčšine prípadov lesklý kvôli jednoduchšiemu udržiavaniu poriadku. Naproti tomu sa môžeme rozhodnúť aj pre bohémske usporiadanie a pri takomto dizajne kuchyne sa stretávame so značnou dávkou spontánnosti, viacerými farebnými odtieňmi a priaznivci štýlu sa s priestorom vedia viac vyhrať.

rohová kuchyně

Ak patríte medzi nich, potom by ste mali siahnuť po väčšej pracovnej doske a kombinovaní vrchných skriniek s niekoľkými poličkami. Práve tie sa stanú miestom pre “vystavenie” rôznych predmetov, ktoré budeme mať okamžite po ruke a na druhej strane aj dotvoria priestor po estetickej stránke. Dvierka skriniek sú často frézované a nájdeme na nich rôzne vzory. Taktiež úchytky pôsobia ozdobnejšie a vodovodná batéria je tomuto trendu taktiež prispôsobená. Kvalitné kuchynské linky nájdete na webovej stránke https://www.sconto.sk/.