5 vecí, ktoré musíte zažiť v Turecku

5 vecí, ktoré musíte zažiť v Turecku

Každý rok sa snažíme ušetriť nejaké tie eurá navyše, aby sme si mohli užiť letnú dovolenku. Úprimne, sme radi ak sa nám podarí ísť do Chorvátska. Myslím, že minimálne polovica Slovákov, je taktiež presvedčená, že Chorvátsko je tou najlacnejšou možnosťou. Viete, ktorá destinácia je rovnako cenovo prístupná? Turecko. My sme si kúpili zájazd ultra last minute Turecko. Išli sme dvaja a dokopy nás dovolenka stála okolo deväťsto eur, a to „se vším všudy“. Ak by ste sa pre Turecko rozhodli i vy, toto je päť vecí, ktoré by ste mali určite zažiť.Žena v športovom oblečení cvičí jogu na pláži.jpg

  1. Západ slnka na pláži

Áno, je to taká klasika, ale stojí to za to. Večer začne byť vonku veľmi príjemne, pláže sú skoro prázdne a ten kontrast zelene a mora pri západe slnka je jednoducho kúzelná.

  1. Vodné parky

Na dovolenku k moru ideme hlavne preto, aby sme sa kúpali v mori, no turecké vodné parky naozaj stoja za to. Nachádzajú sa skoro v každej z populárnych destinácií, ako je Belek, Side, Kemer alebo Antalya. Vodné šmýkačky sú len začiatok. V niektorých si totiž môžete vyskúšať raft a rôzne iné vodné dobrodružstvá.

  1. Joga na pláži

Priamo na plážach precvičujú inštruktori jogu. Za niektoré hodiny sa platí, no niektoré sú zadarmo. Proste uvidíte skupinku ľudí cvičiť a pridáte sa. Na pláži nepotrebujete žiadnu karimatku a ten morský vzduch je na jogu ako stvorený.

  1. Jedlo, káva, pitie

V Turecku určite ochutnajte originálne jedlá a kávu. S touto krajinou sa nám podvedome spája kebab. Nehovorím, že nie je chutný, no verte, že môžete ochutnať omnoho viac zaujímavých pokrmov.
Strom na pobreží mora, za ním je západ slnka a červená obloha.jpg

  1. Cykloturistika po okolí

Na mieste, kde sme dovolenkovali my, bolo asi desať požičovní bicyklov. Po návrate z Turecka som trošku pátrala a viem, že je to veľmi podobné aj v iných destináciách. Cykloturistiku po okolí daného mesta, si určite nenechajte ujsť. Môžete sa povoziť po plážach, ale taktiež po horských cyklotrasách. Niektoré sú prispôsobené pre úplných začiatočníkov, no nájdete tu aj také, ktoré ulahodia profesionálnym cyklistom.