Aké máte plány na dôchodku?

Aké máte plány na dôchodku?

Dôchodok je pre mnohých ľudí akási predstava oázy na púšti. Mnohí ľudia na základe svojho života a životného štýlu doslova túžia po týchto dlhoročných prázdninách. Počas života si niektorí aj odkladajú časť financií na dôchodok
Robia si plány, snívajú, čo všetko budú na dôchodku robiť, čomu sa budú venovať a kam budú cestovať. Niektorým sa ich predstavy a sny naplnia. Ale mnohí ostanú unavení, zatrpknutí, sklamaní životom a ešte viac výškou svojho dôchodku. Ale teraz sa radšej pozrime na naše plány a sny, čo všetko chceme na tom našom dôchodku dokázať.

chůze

Budem cestovať po svete!

Toto je asi najčastejšia a zároveň najnaivnejšia predstava ľudí o svojom dôchodku. Počas života makajú, zdierajú sa a pri živote ich drží len jediná vízia. Keď pôjdu na dôchodok, budú cestovať po svete. Iste, niektorým jednotlivcom sa táto ich predstava splní. Ale spadajú do tej skupiny prevažne ľudia s vysokým príjmom a samozrejme s dobrým zdravím. Pretože častejšie sa stretávame s inou realitou.

senior

Budem sa starať o svoju záhradu

Toto je druhý najčastejší argument s ktorým sa stretávame ako odpoveďou na otázku, čo budete robiť na dôchodku? Títo ľudia však zabúdajú na jednu zásadnú vec. Čím budú starší tým budú prevažne unavenejší a ich predstave starostlivosti a o práci na záhrade sa pravdepodobne bude postupne rozplývať. Nakoniec títo ľudia skončia častokrát ako usadení ľudia v domácom kresle a svoju záhradu uvidia tak dvakrát – trikrát do mesiaca.

sezení

Plány a sny majú rôzni ľudia rôzne. Ale keď si premietneme obraz dnešného dôchodcu, je veľká pravdepodobnosť, že tento trend vydrží ešte dlho. A aký je teda ten trend? Dnešný dôchodca zväčša sedí v kresle v obývačke a sleduje televíziu. Napriek tomu, že celý život pracoval a sníval o tom, čo všetko dokáže na dôchodku, naozaj teraz sedí pred televízorom a sleduje naivné a primitívne programy.