Výhodné nákupy

Výhodné nákupy

  1. Vezmite si všetky letáky a porovnajte jednotlivé ceny. Takto zistíte, kde sa oplatí nakúpiť potraviny čo najvýhodnejšie. Pokiaľ máte v pláne zaobstarať si nejaký spotrebný tovar, pozrite si online porovnávače cien. Takto môžete ušetriť niekoľko desiatok eur!
  2. Napíšte si na papier, čo konkrétne potrebujete. Nazrite do chladničky či špajze a zistite, aké máte aktuálne zásoby. Ak vám to aktuálna finančná situácia dovolí, nakúpte zľavnené  veci do zásoby.
  3. Všetky bločky z nákupov si poctivo odkladajte alebo zapisujte. Budete mať lepší prehľad o tom, koľko mesačne miniete. Možno sa vám to zdá ako práca navyše, avšak v prípade potreby ľahko zistíte, kde môžete pokojne ubrať.

obchod

  1. Snažte sa nakupovať večer. Počas dňa je v supermarketoch chaos, každý sa ponáhľa po práci domov a vy tak nebudete ma dostatok času nakupovať systematicky. Niektoré obchodné reťazce dokonca po sedemnástej či osemnástej hodine viditeľne znižujú ceny.
  2. Používajte zákaznícke kartičky a zľavové kupóny. Koho by nepotešila zľava o päť či desať percent na celý nákup?
  3. Ceny si overte! Môže sa stať, že dôjde k zámene a konečná cena na pokladni bude niekoľkonásobne vyššia. V takom prípade máte nárok dostať produkt za tú nižšiu cenu. Kontrola bločka by preto mala byť samozrejmosťou.

nákupní seznam

  1. Sledujte červené či žlté cenovky! Môže sa stať že natrafíte na posledný kus, ktorý je vo výraznej zľave.
  2. Určite si limit, ktorý môžete minúť na jedno rázový nákup. To platí aj o platobných kartách – limit vám zabráni bezhlavo míňať. Najideálnejšie je mať pri sebe hotovosť a kartu nechať doma, nebude vás to lákať nakupovať zbytočnosti, pretože to nebudete mať ako zaplatiť.
  3. Dajte šancu „sekáčom“. Veľakrát ide o značkové a dokonca nenosené veci. Ušetríte tak nielen kopec peňazí, ale aj planétu a zároveň nebudete podporovať fast fashion korporácie.

Môže sa vám zdať, že takéto nakupovanie je zdĺhavé a nie príliš pohodlné. Skúste však na konci mesiaca skontrolovať stav vášho bankového konta či peňaženky! Každé ušetrené euro vás dvojnásobne poteší.