Sympatické a funkčné zariadenie kuchyne

Sympatické a funkčné zariadenie kuchyne

Stredobodom, alebo povedané trochu viac poeticky- srdcom, každej domácnosti je kuchyňa. Je to priestor, v ktorom si nielen pochutíme na chutnej domácej strave, ale takisto sa tu pravidelne zídu všetci členovia rodiny.
Nás ale v tomto článku bude zaujímať skôr funkčná stránka kuchyne a to, ako by sa dala zariadiť čo najviac praktickým spôsobom.

chladnicky-s-mraznickou-hore-kombinovana-chladnicka-s-mraznickou-hore-amica-vd-1442-ab-original-1149480

Aby sa nám v tomto priestore dobre pripravoval obed, ale aj ľahší olovrant a aby tu všetky činnosti prebiehali šikovne a rýchlo, musí byť k tomu táto časť interiéru prispôsobená. A môžeme začať najskôr ideálnym prispôsobením z hľadiska technickej výbavy, ktorú zo všetkého najskôr predstavujú prípojky a zástrčky a prístup k nim.
To so sebou následne prináša aj praktické usporiadanie spotrebičov ako chladnička, sporák, drez a kuchynská linka. Výhodu v tomto smere predstavujú vstavané chladničky, ktoré vlastne dokážu byť estetickou a hlavne funkčnou súčasťou kuchynskej linky. Budú s ňou tvoriť akoby jeden celok a s touto voľbou zároveň prichádza efektívne šetrenie priestorom.
Je to práve chladnička, ktorá býva vizuálnym a tiež najčastejšie využívaným stredobodom kuchyne. Okolo nej akoby sa odvíjalo všetko ostatné. A pokiaľ je váš kuchynský priestor väčších rozmerov, môžete nasledovať populárny trend, akým sú americké chladničky s veľkou vnútornou plochou na odkladanie potravín. Navyše sú skvostom z hľadiska svojho atraktívneho dizajnu a tieto modely dokážu danú časť interiéru pekne zmodernizovať.

cierne-americke-chladnicky-americka-chladnicka-concept-la8783bc-original-1033719

  • Ale pozor, táto voľba nebude vôbec ideálna, pokiaľ vravíme o kuchyni malých rozmerov.

Takisto nezabúdajme, že väčšia ako aj menšia chladnička vo všeobecnosti, rovnako ako chladničky s mrazničkou nesmú byť postavené blízko sporáka.
Ak sa pozrieme na dizajn všetkých vecí, ktoré tu budú umiestnené, z vizuálneho hľadiska zohráva nemalú úlohu ich farba a odtiene. V predstavách si kuchyňu spájame predovšetkým s bielou alebo svetlou farbou, v skutočnosti však trendom zostávajú takisto tmavšie odtiene, ktoré majú výhodu v tom, že nie sú v takej miere náchylné k viditeľnému znečisteniu.