Preč depresia z tmy

Preč depresia z tmy

Mať problémy so zrakom nie je žiadna sranda. Vedela som, že je to naozaj otravné, ale nikdy mi to nenapadlo dokým som nezačala mať sama problémy so zrakom. Jasné, že až vtedy som sa začala zaoberať tým, prečo je to tak a prečo by som mala robiť to a nemala robiť hento. Je jasné, že niekedy je to hlúposť, ale ja som bola proste zmierená s tým, že keď nájdem príčinu, bude sa mi oveľa ľahšie pracovať na tom, aby sa mi už zrak nezhoršoval. Je jasné, že to bola vlastne dosť dobrá hlúposť. Aj tak som však na tom trvala.

žárovka

A zistila som, že príčinou môjho zlého zraku je nedostatok svetla v mojej domácnosti. Nakoniec som bola šťastná, že nech sa deje čokoľvek, môžem sa zamerať na takéto veci. A čo ešte môžem k tomu povedať? Asi len to, že napriek všetkému som bola šťastná, že som na to prišla, pretože som si potom mohla dať do každej miestnosti led žiarovky e27.

led žárovka

Keďže som väčšinou vždy sedela v tme, bolo mi jasné, že robím chybu, keď sa nesústredím na iné veci. Mala som sa sústrediť na svoje zdravie a je pravda, že práve svetlo je niečo, čo ovplyvňuje nielen naše fyzické zdravie, teda oči, ale aj to, ako sa cítime, čiže našu psychiku. Psychika je pre nás perfektnou vecou, vďaka ktorej zisťujeme, čo chceme a čo nechceme. A ja musím priznať, že bez poriadneho svetla som mala doma poriadnu depresiu. A kto by chcel mať depresiu len kvôli tomu, že má doma tmu? Tak to je asi naozaj veľká hlúposť, no nie? Takže som sa rozhodla, že budem mať doma toľko svetla, koľko len môžem mať a musím povedať, že to bolo perfektné rozhodnutie, ktoré jednoznačne neľutujem. A nemali by ste ani vy. Je jasné, že nakoniec je to vždy to najlepšie, čo je pre vás najvhodnejšie rozhodnutie. Svetlo potrebujete. Každý z nás ho proste potrebuje a takto to je, takže je smiešne o tom ešte vôbec diskutovať. Nebojte sa, doprajte si to.