Páni, starajte sa o seba!

Páni, starajte sa o seba!

Nikto múdry z neba nespadol a to platí aj pre tých, ktorí si myslia, že v živote zažili už všetko. Predčasné úmrtia u mužov sú časté a viac očakávateľné ako u žien. Nie je to ani o rozdielnom tele, ako o práci, ktorú si za ten krátky čas dáte, aby ste zostali čo najdlhšie zdraví.

cigareta

  • Choroba a jej liečenie je prvá z vecí, ktoré páni riešia ináč. Zatiaľ čo ženy si väčšinou uvedomia fakt, že prechodenie čo i len jednej chrípky je ohrozenie na zdraví, muži sa zväčša nad tým ani nezamýšľajú. Pre nás je samozrejmé brať chorobu ako muž. Nepoddať sa a pokračovať v bežných činnostiach a práci. Verte, že si tým škodíte oveľa viac, akoby vám uškodilo zopár dní doma na výplatnej páske. Prechodené zápaly a chrípky sa nevyplatia a podľa lekárov majú dlhodobý vplyv na oslabenie srdca a imunitného systému. Samozrejme, že v ohrození je každý jeden vnútorný orgán.
  • Jedna z vecí, ktoré muži robia ináč je aj zdravý životný štýl. Často prehliadajú ukazovatele, ktoré im kážu zmeniť smerovanie svojho života. Priberanie na bruchu, málo pohybu, fajčenie alebo konzumácia veľkého množstva alkoholu. S tým sa nestretneme veľa krát u žien. Naopak u mužov je to celkom bežné. Rovnako ako vysoký krvný tlak, diabetes, infarkt, porážka a rakovina pľúc. Ak chcete žiť dlhý a šťastný život, musíte sa správať podľa určitých zásad. Mastné a vyprážané jedlo nemusíte požívať každý deň a fajčenie nie je jedinou cestou, ako uvoľniť nahromadený stres.

bezdomovec

  • Chlapi sú oveľa neopatrnejší ako nežnejšie polovičky. Samozrejme, že nie sú taký utiahnutí a bojazliví, no faktom je, že často riskujú v situáciách, ktoré sú bezvýznamné. Noha na plyne pri jazde po diaľnici alebo pitie alkoholu na lieky. Len dva príklady z toho, ako si muži nejeden krát koledujú o zranenie a zničenie svojho zdravia. Pri každej riskantnej aktivite si zvážte, či vám to stojí za to, aj keď sa z toho vykľujú nejaké následky. Presne na toto totiž myslia ženy, ktoré sa dožívajú v priemere aj o päť rokov dlhšie ako muži.