Najnavštevovanejšie stránky na internete

Najnavštevovanejšie stránky na internete

Napadlo vás niekedy ktoré online weby, okrem tých očividne najpoužívanejších ako Google a Youtube, patria medzi tie najnavštevovanejšie? Alebo vás možno zaujímalo, ktoré domény sa za posledné obdobie stali populárnejšími ? V tom prípade nemusíte chodiť ďaleko – pozrite sa na tie top, rozdelené do niekoľkých kategórií.pracovný stôl.jpg
Sociálne siete
Hoci prvé miesto si v tejto triede, ako už asi tušíte, ešte stále drží už 15 ročný Facebook, z roka na rok sa jeho čísla v celkovom rebríčku znižujú, a pomaly ale isto, ho čoskoro nahradia modernejšie. No to čo ste už asi nevedeli, je kto obsadzuje druhú priečku. Nie Instagram, nie Twitter (aj keď sú pomerne vysoko). Je to Reddit, svetová sieť, ktorej obsah sa ťahá od serióznych správ a noviniek vo svete, po vtipy a zábavu, ako nikde inde. Stáva sa čoraz známejšou, a najmä mladšia generácia si ju veľmi obľúbila.  
Obchody či iné služby
Ak si chcete kúpiť niečo extra, alebo sa potešiť nejakým vskutku zbytočným, ale milým darčekom, šance sú, že navštívite internetový obchod. Najskôr vás azda napadne AliExpress, alebo eBay. A aj keď to sú relatívne známe mená, ak zoberieme do ohľadu celkový celosvetový rebríček, výsledok je možno trocha zarážajúci, pretože najnavštevovanejším „shopom“ je čínsky Tmall, ktorý je dokonca tretí zo všetkých.
Ľudia takisto prekvapivo často navštevujú weby Mikrosoftu a Windowsu.
Streamingové a stránky informačného typu
Wikipédia, ktorú podľa štatistík navštívi denne 600 miliónov ľudí, nemá takmer žiadnu konkurenciu v zdieľaní informácií. Jedinou je britská novinová spoločnosť BBC, ktorú zdá sa čítajú nie len Angličania. Čo sa týka prehliadačov, Google jasne vedie vo väčšine krajín, napríklad Nemecko, India, Spojené kráľovstvo, Japonsko, Španielsko… s výnimkou pre Rusko, v ktorom je oveľa populárnejší ich vlastný Yandex. V celku slušne si vedie ešte Yahoo! a Bing, ale tam sa rôznorodosť vyhľadávačov končí.sociálne siete.jpg
V poslednej dobe si rozširujú obzory streamovacie služby, a to nie len tie ktoré sa venujú filmom a seriálom ako Netflix, ale hlavne tie na ktorých sa naživo hrávajú hry – Twitch a DLive.
Databázy údaje boli naposledy aktualizovali cez leto tohto roku, no poradia sa priveľmi, alebo len o málo menia. Väčšinou však stránky buď priebežne stúpajú nahor – alebo nadol.