Maskulínna diverzita

Maskulínna diverzita

Muži dokážu nechať špinavé ponožky v strede izby. Muži sa nezamýšľajú nad problémami tak ako ženy. Sú priamočiari, nekonfliktní, čitateľní. Občas sa na vás posťažujú mame alebo kamarátom. Ale je to fakt až tak odlišné od nášho sveta? A ich problémy a sťažnosti sú naozaj až tak neudržateľné a bezvýznamné?

studenti.jpg
 
Sladký život.
Pozeráte naňho už polhodinu aj s tou svojou nastrúhanou mrkvou s jablkom, ktorú ste si veľmi pôstne pripravili na večeru, zatiaľ čo on sa napcháva s cukríkmi, želé a čipsami. A o deň na to nie je ani o kilo ťahší, zatiaľ čo vy priberiete aj zo vzduchu. Je to v poriadku? Áno, je. Muži majú úplne rozdielny metabolizmus ako ženy, inú energetickú náročnosť, iné ukladanie tukov a svalov. Preto aj ich jedálniček vyzerá inakšie. Nelámte si nad tým hlavu. Chlap to potrebuje. To, že vás zaujíma zdravá výživa neznamená, že aj vašu polovičku to trápi. Ale, základ je v komunikácii. Ak aj jemu chcete pomôcť, diskutujte s ním o tom, ako by ste si spoločne mohli ustriehnuť váhu. Jesť raz do dňa sladkosť nie je hriech, dávajte však pozor na to, aby sa to uňho neprejavilo ako závislosť.

valentýn.jpg
 
Ponosovanie u mamy.
Tak s týmto máme my ženy veru problém. Ale, nie je tak trochu chyba aj u nás? Nedeľný obed sa u svokry ešte dá prežiť, no ak sa k nej manžel chodí častejšie najesť , ako domov, problém môže byť aj u vašej kuchárskej knižky. Ak na ňom vidíte, že stále nad niečím rozmýšľa, niečo ho trápi, a nezverí sa s tým, no keď sa vráti z návštevy u mamy, je niekde problém. A uráža to aj vašu pýchu, že nie ste tá, ktorej sa s tým zverí. Skúste to napraviť. V obývačke, pri pohári vína, na prechádzke, večer v posteli. Nájdite si čas, striehnite na vhodnú situáciu, a naznačte mu, že sa vám môže zveriť a že vám môže dôverovať. Aj chlap je len živá duša a potrebuje oporu. Často sa stáva, že muž je s polovičky práve ten citlivejší.
 
Pomocné práce a voľný čas.
Aj chlapi majú sociálny život pestovaný nielen na sociálnych sieťach. Aj oni chcú ísť s kamarátmi namiesto vínka na kávu. Dovoľte im to. Základom každého vzťahu je komunikácia, preto je vhodné sa najprv dohodnúť, ako trávite voľný čas. Jeden večer kino s večerou, inokedy priatelia. Je prirodzené, že dvaja ľudia, aj napriek tomu, ako veľmi sa milujú, nevydržia neustále v jednej miestnosti spolu. Tak je to aj s domácimi prácami a povinnosťami. Pred tým, ako sa rozhodnete poslať svoju lásku do najhlbšieho pekla za to , že zabudol pokosiť trávnik, skúste to s ním prediskutovať.