Kemping ako dobrodružná dovolenka

Kemping ako dobrodružná dovolenka

Karavan ako spôsob prepravy a zároveň ubytovania počas dovolenky je v štátoch západnej Európy obľúbený a známy už dávno. U nás je dovolenkovanie takýmto spôsobom zatiaľ len v plienkach, ale prvé lastovičky sa už objavili. Obľubujú ho hlavne ľudia, ktorí sú duchom cestovatelia a hlavným mottom ich ciest je navštíviť čo najviac miest, no nekladú dôraz na luxusné ubytovanie. Pritom moderné karavany už môžeme nazvať aj domom na kolesách, vybavené sú všetkým, čo človek k životu potrebuje a čo by mal k dispozícii aj v hoteli.

kenmp

Plusy cestovania karavanom:

  • Pri hľadaní miesta na prenocovanie s karavanom nie je problém. Ak vás zastihne noc, pohodlie máte isté a ráno sa čerství môžete vybrať za ďalšími dobrodružstvami.
  • Zaparkovať sa dá v kempingoch, ktoré sú vybavené sprchami, toaletami, na vyhradených miestach. Pri vstupe zaplatíte poplatok a všetky služby máte k dispozícii.
  • Plusom kempovania je blízkosť prírody, stávate sa vlastne jej súčasťou, či už v horách alebo pri mori, ranné zobúdzanie pri štebote vtáčikov alebo šume mora je na nezaplatenie.
  • Zážitky, ktoré sa vám vryjú do pamäti, vás budú hriať ešte dlho. Stanovanie, rozkladanie ohňa, opekanie či len príjemné leňošenie s knihou v ruke, každý podľa svojho gusta.

tábor
Mínusy dovolenky v kempingu:

  • Pred „zavesením“ karavanu za vaše auto sa najprv presvedčte, či ho vaše vozidlo utiahne. V opačnom prípade je možnosť požičovňa karavanov zabezpečiť si minikaravan, ktorý je úsporný, praktický a nepotrebujete naňho ani špeciálny vodičský preukaz.
  • Nepoteší ani preplnený kemping, hlavne v turisticky vyhľadávaných destináciách. Tam je vhodnejšie dopraviť sa len osobným autom. Na horách je tento scenár menej pravdepodobný.
  • Väčšia investícia je spojená so zabezpečením karavanu, všetka výbava od variča až po jedlo vám môže prevetrať peňaženku, ale pri využívaní karavanu každoročne a pravidelne sa vám investícia vráti vo forme ušetrených poplatkov za ubytovanie.