Top 40 vzdelávacích systémov na svete

online magazín

Top 40 vzdelávacích systémov na svete

Pripravili sme pre vás zoznam najlepších vzdelávacích systémov podľa britskej nadnárodnej vydavateľskej a vzdelávacej spoločnosti Pearson. Kritériom hodnotenia je vzdelávanie na základných, stredných a vysokých školách, ako aj na medzinárodných školách.

promoce.jpg

Prvá v rebríčku je Južná Kórea, po ktorej nasledujú ďalšie tri ázijské krajiny – Japonsko, Singapur a Hong Kong. Na piatom mieste je Fínsko, ktoré bolo na prvom mieste v predchádzajúcom rebríčku.

Najnovšie výskumy dokazujú zlepšenie ázijských vzdelávacích systémov. Podľa generálneho riaditeľa   spoločnosti Pearson, Johna Fallona pokrok vo vzdelávacích systémoch silne odráža ekonomický rast krajín.
 
Kde sú európske krajiny?

Najprv je Fínsko a na druhom mieste medzi európskymi krajinami je Spojené kráľovstvo, keďže inštitúcia vyššieho vzdelávania a medzinárodné školy výrazne zvyšujú svoju pozíciu. V celosvetovom meradle je Spojené kráľovstvo šieste, pričom sa umiestnilo vyššie v porovnaní s krajinami ako je Nemecko, Francúzsko a Spojené štáty.

Prekvapením alebo aj nie, je Poľsko na desiatom mieste; zdá sa, že reformy v postkomunistickej krajine prinášajú skvelé výsledky. Poľský vzdelávací systém prekonáva krajiny ako Dánsko, Nemecko, Rusko, USA, Austráliu, Belgicko, Francúzsko, Taliansko a ďalšie.

přednáška.jpg
 
Úplný zoznam 40 najlepších vzdelávacích systémov na svete:
1. Južná Kórea
2. Japonsko
3. Singapur
4. Hong Kong
5. Fínsko
6. Spojené kráľovstvo
7. Kanada
8. Holandsko
9. Írsko
10. Poľsko
11. Dánsko
12. Nemecko
13. Rusko
14. Spojené štáty
15. Austrália
16. Nový Zéland
17. Izrael
18. Belgicko
19. Česká republika
20. Švajčiarsko
21. Nórsko
22. Maďarsko
23. Francúzsko
24. Švédsko
25. Taliansko
26. Rakúsko
27. Slovinsko
28. Portugalsko
29. Španielsko
30. Bulharsko
31. Rumunsko
32. Čile
33. Grécko
34. Turecko
35. Thajsko
36. Kolumbia
37. Argentína
38. Brazília
39. Mexiko
40. Indonézia