Obrázky týkajúce sa zneužívania detí, s ktorými sa obchoduje prostredníctvom zabezpečených aplikácií

online magazín

Obrázky týkajúce sa zneužívania detí, s ktorými sa obchoduje prostredníctvom zabezpečených aplikácií

Zabezpečené aplikácie na zasielanie správ, vrátane Telegram a Discord, sa stali obľúbenými po úspešných policajných operáciách proti kriminálnym trhovým operáciám, ktoré fungujú na tzv. Tmavom webe – sieti, ku ktorej je prístup len špeciálny prehliadač.
 
kyberšikana

Často je verejná stránka uvedená na internete, takže používatelia môžu vyhľadávať a združovať skupiny, ktoré propagujú drogy, ukradnuté finančné údaje a iný nezákonný materiál.
 
Po pripojení k skupine sú však správy chránené šifrovaním typu peer-to-peer, čo ich všeobecne dáva mimo dosah policajného dozoru, hovoria experti.
 
Vyšetrovatelia zistili, že pedofili používajú telegram a diskord, aby umožnili ľuďom prístup k zneužitiu a že odkazy na skupiny telegramov boli pochované v sekcii verejných komentárov videí YouTube.
 
Tieto obsahovali kódové slová, ktoré by boli indexované vyhľadávacími nástrojmi a po kliknutí na nich priviedli ľudí do uzavretej skupiny.
 
Výskumníci potvrdili, že aspoň jedna z týchto skupín obsahovala stovky neslušných obrazov detí.
 
Existovali dobré dôvody, že pedofilovia ukryli odkazy na YouTube, uviedla expertka z počítačovej kriminality Dr Victoria Baines, bývalý dôstojník Europolu a poradca britskej Agentúry pre závažnú a organizovanú kriminalitu, predchodcu Agentúry pre národnú kriminalitu.

mcbook
 
"YouTube je indexovaný spoločnosťou Google, čo znamená, že ak ste" vstupná úroveň ", pretože chýba lepšia fráza, divák materiálov na zneužívanie detí môžete spustiť Googling," povedala.
 
"A kým sa spoločnosť Google pokúša obmedziť to, odkazy sú verejne prístupné na webe, takže je to spôsob, ako získať ľudí, ktorí sú zvedaví alebo nečinní, hľadajú v uzavretom priestore, kde môžu pristupovať k materiálom."
 
Služba YouTube uviedla, že má prístup k materiálom týkajúcim sa sexuálneho zneužívania detí s nulovou toleranciou a intenzívne investoval do technológií, tímov a partnerstiev na riešenie tejto otázky.
 
Hovorca povedal, že ak identifikuje odkazy, obrázky alebo obsah propagujúci zneužívanie detí, materiál sa odstráni a orgány varujú.
 
Hovorca telegramu uviedol, že spracúva správy od používateľov a zaoberá sa "proaktívnymi vyhľadávaniami", aby platformu zabránil zneužívaniu, vrátane zneužívania detí a teroristickej propagandy.
 
Správa o zneužívaní detí sa zvyčajne spracovala do jednej hodiny.

Obrázky týkajúce sa zneužívania detí, s ktorými sa obchoduje prostredníctvom zabezpečených aplikácií
4.5 (90%)18