Dunlop SP Sport BluResponse 195/65 R15 91H

online magazín

Dunlop SP Sport BluResponse 195/65 R15 91H

Pri špičkovej letnej pneumatike Dunlop SP Sport BluResponse nemusíte robiť žiadne kompromisy. Ponúka všetko – od dokonalej priľnavosti a kratšej brzdnej dráhy na suchom i mokrom povrchu až po nízku hlučnosť. Oceníte aj špeciálny dezén, vďaka ktorému pneumatika šetrí palivo. Pre vás to znamená viac najazdených kilometrov v absolútnom pohodlí a pri tej najvyššej bezpečnosti.

disky

Mokré cesty vás nezastavia
Model Sport BluResponse ponúka dokonalú priľnavosť a ovládateľnosť na mokrom povrchu. Môže za to použitie polymérovej zmesi a väčšie asymetrické stredové drážky behúňa, ktoré rýchlejšie odvádzajú vodu, čím znižujú riziko aquaplaningu.
Kratšia brzdná dráha
Spoľahnite sa na efektívne brzdenie na mokrom i suchom povrchu. Pneumatika disponuje inovatívnymi tuhými blokmi zvyšujúcimi kontakt s povrchom vozovky počas brzdenia. Nemusíte sa tak obávať ani drsnejšej jazdy.
Tichšia jazda
Vychutnajte si vedenie vášho vozidla bez rozptyľovania nepríjemným hukotom pneumatík. Uzatvorené ramenné drážky tohto modelu sa postarajú o komfortnejšiu jazdu bez zbytočného hluku.
Šetrí peňaženku
Aerodynamický tvar pneumatík a nízkoteplotná zmes znižujú valivý odpor , čo predstavuje úsporu paliva a tým viac najazdených kilometrov bez hlbšieho siahania do peňaženky.

pneuservis

Je celoprotektor reálnou hrozbou na cestách?
Celoprotektor je tepelne obnovovaný plášť pneumatiky od pätky k pätke, teda spôsobom, ktorý bežný človek voľným okom nerozozná. Veľkým rizikom celoprotektorov je zhoršená uniformita týchto pneumatík, čo sa prejaví trasením a zvýšenými vibráciami na nápravu vozidla. Starším škodovkám môžu celoprotektory na prvý pohľad vyhovovať, ale treba mať na zreteli, že sa jedná o neoverené pneumatiky, ktoré sa môžu správať neštandardne najmä v situáciách, keď to vodič najmenej očakáva. Alarmujúci je aj fakt, že celoprotektory sa vyrábajú taktiež v rozmeroch áut typu Octavia a Fabia, ktoré jazdia podstatne rýchlejšie. Použitie takýchto pneumatík môže mať pri väčšej rýchlosti fatálne následky nielen pre vodiča auta, ale aj pre iných účastníkov cestnej premávky. Preto dbajte na správny výber pneumatík, aby ste predišli prípadným nehodám.